Zawarcie umowy ze starostą o przyznanie środków na rozpoczęcie działalności Gospodarczej.
Rozpatrując wniosek o przyznanie środków starosta bierze pod uwagę:
Osoba niepełnosprawna składa wniosek w jednostce organizacyjnej wyznaczonej przez starostę, najczęściej są to Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie, właściwe ze względu na miejsce zamieszkania osoby niepełnosprawnej.
Osoba niepełnosprawna składa wniosek, którego wzór określony został w rozporządzeniu wydanym przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie przyznania o-sobie niepełnosprawnej środków na podjęcie działalności gospodarczej, rolniczej albo na wniesienie wkładu do spółdzielni socjalnej
(Dz. U. z 2007r., Nr 194, poz.1403 z późn. zm.).
Starosta informuje pisemnie wnioskodawcę o rozpatrzeniu wniosku, wzywając go do negocjacji warunków umowy. Negocjacje powinny zakończyć się w terminie 14 dni od dnia doręczenia wezwania.
Przed podpisaniem umowy wnioskodawca zobowiązany jest do przedstawienia staroście odpowiednio:
Przekazanie środków może nastąpić przed dniem przedstawienia przez wnioskodawcę kopii koncesji lub zezwolenia, jeżeli wydanie koncesji lub zezwolenia jest uzależnione od posiadania przedmiotów lub urządzeń niezbędnych do prowadzenia danego rodzaju działalności, a wnioskodawca zamierza dokonać zakupu tych przedmiotów i urządzeń w ramach przyznanych środków. W takim przypadku, wnioskodawca jest zobowiązany do przedstawienia staroście kopii koncesji lub zezwolenia w terminie nie dłuższym niż 6 miesięcy od dnia wypłacenia środków pod rygorem zwrotu otrzymanych środków.